JazzBlaster plays Depeche Mode - [Wrocław]

Jazz w Światowidzie 

organizator: Ośrodek Działań Twórczych Światowid
partner: Ośrodek Działań Twórczych Światowid
gdzie: Wrocław, Ośrodek Działań Twórczych Światowid, ul. Stefanii Sempołowskiej 54a
kiedy: 2018-03-16 19:00
bilety: Wstęp płatny
wykonawcy:

Tadeusz Kulas | trąbka, flugelhorn, elektronika, śpiew
Piotr Rachoń | piano
Żenia Betliński |kontrabas
Marcin Rak | perkusja, elektronika

opis:

JazzBlaster proponuje własną autorską adaptację i koncepcję muzyki Depeche Mode, łącząc jazz, dzikie improwizacje z punkową energią i przestrzennymi dźwiękami inspirowanymi skandynawską sceną jazzową. Ich muzyka jest odważną i oryginalną reinterpretacją twórczości brytyjskiego zespołu i choć formalnie daleka od pierwowzorów, ale w pewien sposób bardzo bliska ducha Depeche Mode. 

Piotr Rachoń - główny aranżer przedsięwzięcia, pianista wirtuoz nazywany słusznie "szamanem fortepianu" zaproponował kunsztowne interpretacje utworów DM, które w jedyny i niepowtarzalny sposób wypełnili towarzyszący mu muzycy. Na żywo Piotr to wulkan energii, prezentuje się jak skrzyżowanie Jarretta i Hendrixa. 
Bywa dziki i melancholijny, jego gra jest pełna pasji, emocji i głębokiej świadomości muzycznej. 

Tadeusz Kulas to trębacz (gra również na flugelhornie) i spec od elektroniki. A także charyzmatyczny frontman i obdarzony potężnym głosem wokalista. Wnosi charakterystyczne brzmienie instrumentalne i wokalne, wirtuozerię, przestrzeń i punkowego ducha.

Żenia Betliński - jazzowy kontrabasista o klasycznych korzeniach, hipnotyzuje "wiolonczelową" barwą, gdy używa smyczka, ale potrafi grać agresywnie i "groove'owo".

Marcin Rak jest zjawiskowym i wszechstronnym muzykiem, jednym z bardziej rozchwytywanych perkusistów młodego pokolenia. 

W listopadzie 2017 roku ukazała się płyta "JazzBlaster plays Depeche Mode" - debiut wrocławskiego kwartetu.nakładem V RECORDS.