Poczuj Ducha Historii - [Wrocław]

odsłona nowej wystawy stałej  

organizator: Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu
partner: Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu
gdzie: Muzeum Poczty i Telekomunikacji, Z. Krasińskiego 1, Wrocław
kiedy: 2018-01-15 10:00
bilety: Wstęp płatny
opis:

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, mieszczące się w budynku dawnego Urzędu Czeków Pocztowych przy ul. Krasińskiego 1. to miejsce wyjątkowe. Jedyne takie muzeum w Polsce, zajmujące się obszernym zagadnieniem historii Poczty Polskiej, prezentując jednocześnie najważniejsze eksponaty związane z historią telekomunikacji.

Jeden z największych zbiorów znaczków pocztowych polskich i zagranicznych. Ponad 70 tysięcy eksponatów historycznych i teletechnicznych o charakterze użytkowym i artystycznym. Niezwykle burzliwa historia placówki od jej powstaniu w roku 1921, aż do czasów współczesnych, czynią Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu miejscem wyjątkowym na kulturowej mapie Polski.  

Zapraszamy na niezwykłą Odsłonę Wystawy Stałej w Muzeum Poczty i Telekomunikacji. Nowa aranżacja, nieprezentowane wcześniej eksponaty i pełna wrażeń podróż w czasie do lat trzydziestych i pięćdziesiątych XX wieku. Wszystko po to, by na nowo poczuć Ducha Historii Poczty Polskiej.

Zapraszamy do odwiedzania Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu już od 15 stycznia.

Informacji o godzinach otwarciach i cenach biletów są dostępne na stronie internetowej pod adresem http://www.muzeum.wroclaw.pl/, na profilu facebookowy muzeum https://www.facebook.com/MPiTWr/ oraz stronie wydarzenia https://web.facebook.com/events/568296906840869/