Operowy Labirynt - [Wrocław]

Projekt edukacyjny 

partner: Opera Wrocławska
gdzie: Opera Wrocławska
kiedy: 2018-02-05 11:00
bilety: Wstęp płatny
ceny biletów: Brak informacji o biletach
opis:

Opera Wrocławska zachwyca swą bogato zdobioną widownią. Zadzierając głowę, ujrzeć można oszałamiający blask złota. Można schować się w pluszowych zasłonach lóż, spojrzeć w dół z ostatniego balkonu tak, że wyda nam się, że na scenie poruszają się nie dorośli, a maleńkie ludziki. Ale Opera Wrocławska to nie tylko widownia. Wchodząc na scenę, można policzyć, ile świateł podczas spektaklu pali się nad głowami śpiewaków, skąd pojawia się  scenografia, gdy wydaje nam się, że spływa na scenę z nieba. Można też zajrzeć do pracowni, gdzie powstają peruki, a nawet wąsy i brody! Dwa razy w miesiącu przed naszymi widzami otwieramy kulisy Opery. Zapuście się z nami w operowy labirynt i zobaczcie, jak i gdzie rodzi się teatralna magia.

Operowy Labirynt to projekt organizowany pilotażowo przez Operę Wrocławską w ramach działań z obszaru edukacji i rozwoju widowni. Naszą ofertę kierujemy do grup zorganizowanych: przedszkolnych, szkolnych, studenckich, uniwersytetów trzeciego wieku itp. (jeden poniedziałek w miesiącu) oraz osób indywidualnych i rodzin z dziećmi (jedna niedziela w miesiącu). Do końca obecnego sezonu artystycznego spotkania organizowane będą raz w miesiącu (jeden poniedziałek i jedna niedziela), w przyszłości pragniemy rozszerzyć ofertę.

Program wycieczki obejmuje powitanie i wprowadzenie do historii Opery Wrocławskiej, zwiedzanie foyer, widowni, sceny, a także wizytę w pracowniach artystycznych i możliwość przymierzenia kostiumów ze spektakli repertuarowych Opery Wrocławskiej.

Rezerwacji miejsc dokonać można za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: labirynt@opera.wroclaw.pl Decyduje kolejność zgłoszeń.

Wycieczka odbywa się na podstawie biletu zakupionego w kasie Opery w godzinach pracy kas, najpóźniej na 30 min. przed rozpoczęciem wycieczki.

  • Czas zwiedzania: ok. 1h 
  • Cena biletów: 5 zł (cena z osobę w przypadku wycieczek poniedziałkowych – grupy zorganizowane) / 10 zł (cena za osobą w przypadku wycieczek niedzielnych – osoby indywidualne)
  • Liczebność grupy: minimalna – 10 osób / maksymalna – 100 osób
  • Minimalny wiek uczestników: 5 lat
  • Maksymalny wiek uczestników: -