Zespół „Wronowianki”

Zespół „Wronowianki” śpiewa piosenki ludowe, patriotyczne oraz pieśni kościelne. W repertuarze ma również piosenki cygańskie i żołnierskie. Śpiewają przy akompaniamencie akordeonu i tamburyna.

Założycielem i kierownikiem zespołu jest pani Stefania Głuszko.
Na przestrzeni ćwierćwiecza przez zespół przewinęło się blisko setka osób. W skład zespołu – prócz dwóch panów akompaniujących na akordeonie i tamburinie - wchodzą mieszkanki Wronowa i okolic. Najdłuższym stażem, bo 25-letnim, może poszczycić się pani Stefania Głuszko. Zespół w swoich szeregach ma rodowitą Węgierkę. 
 
Zespół wielokrotnie brał udział w Prezentacjach Zespołów Ludowych i Śpiewaczych z Wielkopolski w Borku Wlkp. Zespół brał też udział w różnorodnych imprezach organizowanych w Lesznie, Lipnie, Bojanowie, wielokrotnie w Krobi na „Krobskich Spotkaniach”, a także w Górze, Wąsoszu, Szlichyngowej i wielu innych miejscowościach. Np. trudno było sobie wyobrazić regionalne dożynki bez udziału „Wronowianek”. 
W 2003 roku zespół występował w Warszawie jako laureat konkursu pt. „Jesień moja ulubiona pora roku”, organizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.