Zespół „Radzowiczanie”

Zespół „Radzowiczanie” działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dziadowej Kłodzie.
Nazwa zespołu pochodzi od nazwy wsi Radzowice.
Z inicjatywy kierownictwa GOK w 2001 roku powstaje zespół „Radzowiczanki”. Swe występy  zaczyna od festynów gminych. Powoli wprowadza nowy repertuar. Z czasem, gdy do żeńskiego składu zespołu, dołączają panowie, ulega zmianie nazwa zespołu na „Radzowiczanie”. 
 
W 2006 roku zespół uczestniczył  w  liście przebojów ludowych Polskiego Radia Wrocław, której został laureatem, jednocześnie wygrywając nagrodę główną, jaką było nagranie płyty.
Rok 2007 zaowocował nagraniem płyty z kolędami, a rok później nagrano trzecią płytę z projektu lokalnej grupy działania „Dobra Widawa”. W sierpniu 2013 zespół został wyróżniony orderem, przyznanym przez Dolnośląską Izbę Rolniczą, za kultywowanie tradycji ludowych na Dolnym Śląsku.
 
Poza okolicznymi występami zespół koncertował również na terenie województwa dolnośląskiego, oraz na festynach polsko-słoweńskich w mieście Chrudim w Czechach.
W 2011 roku radzowiczanie wystąpili na Ukrainie  ( w okolicach miejscowości Białokrynica, Podhajec, Brzeżany).  Do najważniejszych uroczystości, podczas których wystąpił zespół należą: Dni Europy w Oleśnicy, Dni Żarowa, Jawora, Kongres Odnowy Wsi w Krzyżowej. 
 
Liczba członków zespołu to 13 osob, w tym jedenaście kobiet i dwóch mężczyzn.
 
Od 2005 roku dyscypliną i nauką śpiewu niezmiennie zajmuje się kier. muzyczny i akordeonista pan Andrzej Kokot.