NESZTOJEGORE

Dawno temu na stoku zalesionej góry Medżugorje w pólnocnej Krainie Międzyzdrojowej nad Oceanem Bałtyckim leżała osada Nesztojegore. Zamieszkiwał ją wyjątkowy lud.

2 miliony lat później kilkoro ich potomków z różnych stron odnalazło się nieopodal góry Medżugorje, w mieście zwanym dziś Międzyzdrojami. Wielki Duch muzycznego ludu sprawił, że po wielu zbiegach okoliczności (zbyt wielu, zeby je uznac za zbiegi okolicznosci), spotkali się w końcu wszyscy razem w Legnicy, w listopadzie pamiętnego roku 2011.
Od tego czasu zaklinają swą muzyką siły Natury i Losu, tak jak ongiś ich przodkowie. Muzyka współczesnego Nesztojegore to mieszanina dźwięków świata, to wszystkie muzyczne wibracje, jakie pozostawili po sobie w świecie dawni Nesztojegorczycy.
Są więc zatem chropawe, szorstkie i ziemiste Bałkany...pomarańczowo-różowo-żółte flamenco...zielone i fioletowe walczyki paryskie...słoneczna bossa nova...bawełniany i czekoladowy swing...a nawet wietrzne i rześkie polskie góry.
Przyjdzie posłuchać Nesztojegore, jeśli tylko nadarzy się okazja. Może ktoś z Waszych przodków pochodzi właśnie stamtąd....


Data utworzenia 2011 r.
Członkowie zespołu:
Karolina Głogowska - wokal, altówka, lira korbowa
Hanna Włodarczyk - gitara
Amadeusz Naczyński - instrumenty perkusyjne
Fabiana Raban - kontrabas

Miasto rodzinne: Wałbrzych, Legnica, Zielona Góra, Wrocław

Karolina - w sztukę wysoką obraca, co tylko dotknie. altowiolistka, wokalistka, poetka, malarka i co nie tylko. dyplomantka IV wydziału Akademii Muzycznej we Wrocławiu. fidelistka w zespole muzyki dawnej "Allegro". w Nesztojegore gra, śpiewa, czaruje i jest. bo potrafi.

Hanna- absolwentka gitary klasycznej wrocławskiej Akademii Muzycznej. nauczycielka-pani od gitary. autostopowiczka. autorka piosenek o tematyce głupiej. solistka. gitarzystka elektryczna. współpracowała z Zielonym Groszkiem (reggae), Pati Blues (rock/blues). autorka zielonogórskich Koncertów Muzyki Osobliwej. swego czasu zaangazowana w projekty teatralne. energii ma za cztery. to tu to tam.

Amadeusz- właściwie bardziej szaman albo czarodziej, niż perkusista. związany przez lata z Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy- autor lub wykonawca muzyki ilustracyjnej do wielu spektakli. jego podręczny zestaw perkusyjny to m.in piła, kieliszki, łańcuchy, tarka i cytra. ogromny entuzjasta PSZESZCZENI w muzyce:)

Fabiana- kobieta z dużym instrumentem:) magister kontrabasu, ale też wzięta perkusjonistka. śmiga paluszkami po bębenkach, talerzykach, kastanietach, stołach - wymarzony przyjaciel Amadeusza:) człowiek rytmu i intonacji. wirtuoz skali mikrotonowej ;))) aktorka-statystka, fotografka, stolarz-renowator mebli, siostra lotnika, strażaka i akrobaty- generalnie człowiek renesansu:)

Kontakt z prasą: nesztojegore@gmail.com