Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Atena"

17 maja wzięliśmy udział w półfinale Dolnośląskiej Ligi Talentów. Otrzymaliśmy wyróżnienie oraz maksymalną liczbę punktów od jurorów. Jeżeli chcecie, abyśmy przeszli do finałów - głosujcie na nas od wtorku 20 m

Chór UTW „Atena” powstał w 2004 roku w Obornikach Śląskich. Od 2006 roku jest pod dyrekcją mgr Ewy Skubisz. Liczy on 30 osób.

Występuje dla środowiska lokalnego – m.in. w Domu Pomocy Społecznej, w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, we Wrocławiu dla nauczycieli tajnego nauczania w obecności kardynała Henryka Gulbinowicza. Śpiewał też we Wrocławiu dla nauczycieli z okazji 100 rocznicy powstania Związku Nauczycielstwa Polskiego, w Obornikach Śląskich podczas poświęcenia sztandaru Sybiraków, oraz promocji książki „Księga Dolnośląskiej Ziemi Obornickiej”, brał udział w spektaklu słowno – muzycznym w ramach promocji książki „Głosy z przeszłości”, śpiewa na rozpoczęcie oraz zakończenie roku akademickiego UTW Atena w Obornikach Śląskich. Uświetnia uroczystości państwowe i kościelne.

Uczestnicy chóru zdobyli prestiżowe nagrody biorąc udział w różnych konkursach i przeglądach.

• w 2009 roku zdobyli II miejsce na Juwenaliach Trzeciego Wieku w Warszawie;

• w 2011 i 2012 - I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Sakralnej Vox Domini w Prusicach;

• w 2011- wyróżnienie na Międzynarodowym Przeglądzie Pieśni Chóralnej w Radkowie;

• w 2012 – I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Chórów i Zespołów Wokalnych Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Nowym Warpnie oraz specjalne wyróżnienie za najlepiej wykonany utwór ludowy, a także II miejsce na I Dolnośląskim Przeglądzie Chórów Senioralnych.

• W 2013 roku wzięliśmy udział w XX Międzynarodowym Koncercie Muzyki Kameralnej i Organowej w Szewcach oraz Obornikach Śląskich zajęliśmy też

• I miejsce w kategorii chórów podczas XV Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Żarach.

• W 2014 roku zdobyliśmy I miejsce w Dolnośląskim Przeglądzie Artystycznie Zakręconych Seniorów pn. ”Bo radość jest w nas”.