Roczny program studiowania teatru - OBSERWATORIUM w Szaniawskim

2019-02-01  14:14

Otwarty Uniwersytet Teatru to roczny program „studiowania” teatru, jakiego jeszcze w Wałbrzychu (ani w kraju) nie było! „Szaniawski” powołuje nowatorską jednostkę badawczą, dla której teatr stanie się soczewką do obserwacji świata. Każde oko to inne spojrzenie. Im więcej spojrzeń, tym szersza perspektywa. Dlatego dołącz do wyjątkowego grona dociekliwych studentów i studentek. Odbierz teatralny indeks i wypełnij go swoją obecnością. Stwórzmy OBSERWATORIUM teatru gotowe do nowych odkryć!

 

OBSERWATORIUM. Otwarty Uniwersytet Teatru to roczny program spotkań, zbudowany wokół premier i ich tematów, realizowany w formule uniwersytetu powszechnego, dla osób od 16. roku życia (tzw. młodych dorosłych) i wszystkich dorosłych. Program składa się z 2 semestrów (zimowy i letni), w trakcie których studenci i studentki będą oglądać spektakle, uczestniczyć w wykładach, czytaniach, laboratoriach, praktykach, a  wszystko z udziałem wybitnych specjalistów, badaczy, artystów i pracowników Teatru.  W teatralnym „roku akademickim” odbędą się 4 sesje tematyczne, a każda zostanie zaprogramowana z inspiracji kolejnymi premierami „Szaniawskiego”. Rok zakończy się „dyplomowym” pokazem  finałowym, przygotowanym pod opieką aktorów. Każdy student/studentka otrzyma legitymację (studencką), umożliwiającą zakup biletów w specjalnej cenie (15 zł – premiera, 11 zł – spektakl „regularny”).

13 lutego 2019, o godz. 19:00 odbędzie się uroczysta immatrykulacja i od lutego do grudnia 2019 studenci i studentki obejrzą w sumie: 4 premiery, 8 spektakli kontekstowych, 4 czytania; wezmą udział w 4 wykładach i innych zajęciach.

 

Plan sesji tematycznych:

WŁADZA KOBIET (I – III) – premiera „BABA-DZIWO” Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej,

w reż. Dominiki Knapik; POLITYKA (III – V) – premiera „TERAZ KAŻDY Z WAS JEST RZECZPOSPOLITĄ” pilgrima/majewskiego w reż. Macieja Podstawnego; NARÓD I BOHATER (V – VI) – premiera „WESELA ” Stanisława Wyspiańskiego, w reż. Agnieszki Olsten; DUCHY, CZYLI MIT I HISTORIA (IX – XII).

 

DZIEŃ OTWARTY (przekazanie szczegółów o zasadach i planie działania):

7 lutego 2019,   godz. 18:00, Foyer

Tego dnia uczestników spotkania zachęcamy do  pozostania na spektaklu „Zapolska Superstar”, który będą mogli obejrzeć w promocyjnej cenie 11 zł.
Specjalna cena dla zainteresowanych OBSERWATORIUM będzie dotyczyć także pokazu spektaklu w dniu 8 lutego.

NABÓR INTERNETOWY:

do 11 lutego, godz. 17:00 za pośrednictwem formularza: on-line: https://goo.gl/forms/JDSsijzwn1DVIrCk2.

 

OGŁOSZENIE LISTY STUDENTÓW I STUDENTEK na stronie internetowej Teatru:

12 lutego, godz. 12:00

OFICJALNE OTWARCIE OBSERWATORIUM ORAZ UROCZYSTA IMMATRYKULACJA:

13 lutego o godz. 19:00 na Dużej Scenie Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu, połączona będzie z czytaniem performatywnym tekstu „BABA-DZIWO” Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej w reżyserii i z wykładem/komentarzem Prof. Krystyny Duniec.

 

SZCZEGÓŁY

na stronie: www.teatr.walbrzych.pl oraz:

  • u Pedagoga teatru: tel. 74/ 64 88 315 / pedagogteatru@teatr.walbrzych.pl
  • w Promocji: tel. 74/ 64 88 318 / promocja@teatr.walbrzych.pl
  • w Biurze Współpracy z Publicznością: tel. 74/ 64 88 301-03