Podsumowanie projektu "Aż nuda się uda"

2019-01-12  14:00

Galeria Dizajn BWA we Wrocławiu zaprasza na podsumowanie projektu pt "Aż nuda się uda" czyli przestrzeni dedykowanej nudzeniu się. Kuratorka galerii Dizajn Katarzyna Roj razem z projektantką Agatą Nowak opracowały kwestionariusz do zbadania stopnia satysfakcji związanej z nudzeniem się w przestrzeni zaprojektowanej specjalnie na ten użytek. W tę ostatnią sobotę projektu podzielą się wynikami swoich badań.

fot. Alicja Kielan

 

O projekcie Aż nuda się uda: Czy nuda nieodzownie wiąże się z lenistwem? Czym była kiedyś, a jaka jest współcześnie? Dotyczy dzieci czy dorosłych? Czy można nudzić się bez wyrzutów sumienia? W okresie jesienno-zimowym przestrzeń galerii Dizajn BWA Wrocław zostanie specjalnie zaprojektowana przez pracownię k., znaną z tworzenia naturalnych i nietypowych placów zabaw. Przestrzeń stworzona w ramach projektu Aż nuda się uda to miejsce dla wszystkich. Do korzystania z niej zapraszamy przede wszystkim rodziny z dziećmi, które rzadko pozwalają sobie na nudzenie się. Galeria będzie dawała możliwość wspólnego, ale i samodzielnego spędzenia czasu bez szczególnych „atrakcji”. Będzie okazja, by poleżeć wśród palm, powłóczyć się po specjalnym tunelu czy popatrzeć się przez okno. Zapraszamy do wspólnego pielęgnowania stanu zawieszenia. Aż nuda się uda.

O prowadzących: Katarzyna Roj – kuratorka wystaw i autorka tekstów o kulturze materialnej i projektowaniu. Prowadzi galerię Dizajn BWA Wrocław. Agata Nowak – Absolwentka De Montfort University w Leicester oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu z zakresu projektowania produktu i mebla. Swoje doświadczenie zdobywała w Studio Rygalik, obecnie w Studio Ganszyniec. Od początku działa również niezależnie. Jej zegar Timewatch, wdrożony przez duńską firmę WOUD został wyróżniony nagrodą Must have. Swoje projekty pokazała m.in. na SaloneSatellite podczas Milan Design Week. Jest również projektantką wystawy „Empatia, teraz!”, która zadebiutowała na Gdynia Design Days 2018.

Koncepcja projektu: Magdalena Kreis, Natalia Romaszkan / 3D czyli Dizajn Dla Dzieci

Aranżacja przestrzeni: Anna Komorowska, Michał Rokita / pracownia k.

Ilustracja: Paweł Mildner

Opracowanie graficzne: Sara Makuch współpraca i kwerenda: Iwona Kałuża

Partner: Vinci Power Nap

Patroni medialni: Radio Wrocław, Radio RAM, Radio Wrocław Kultura, Edki Blog, Ładne Bebe, Rodzic w mieście, Wrocław.pl

Zdolni do nudy? podsumowanie projektu

sobota, 12/01/2019, godz. 14:00

galeria Dizajn BWA Wrocławiu, ul. Świdnicka 2-4

[źródło: materiały organizatora]