Print & go! Międzypokoleniowe warsztaty druku 3D

2018-12-04  12:09

Centrum Rozwoju Zawodowego "Krzywy Komin" we Wrocławiu zaprasza na darmowe międzypokoleniowe warsztaty druku 3D, które odbędą się 15 grudnia, w godz. 14.00 - 16.00. Zapisz się już dziś! Ilość miejsc jest ograniczona.

źródło: materiały organizatora

 

Podczas dwugodzinnej sesji uczestnicy poznają zasadę działania drukarek 3D pracujących w technologii FDM/FFF,  które budują detale poprzez nanoszenie warstwa po warstwie roztopionego tworzywa sztucznego. Po krótkim omówieniu zagadnień teoretycznych, prowadzący wraz z uczestnikami włączy przykładowy wydruk. Następnie przeprowadzony zostanie wstęp do modelowania brył 3D za pomocą przyjaznego środowiska TINKERCAD.  Prowadzący wybierze jeden z modeli opracowanych przez dzieci i przygotuj go do wydruku w oprogramowaniu CURA . Na zakończenie projekt zostanie wydrukowany .

Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji).

Projekt „KIDS DESIGN SPACE – Innovation” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

Międzypokoleniowe warsztaty druku 3D
15 grudzień, godz. 14.00 - 16.00
Centrum Rozwoju Zawodowego "Krzywy Komin"
Wstęp darmowy

 

[źródło: CRZ Krzywy Komin]