Zespół "Baroque in Blue" wystąpi w Bolesławcu

2018-11-29  10:35

Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki zaprasza na wyjątkowy koncert zespołu Baroque in Blue. Już 7 grudnia w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” bolesławianie będą mieli okazje poczuć klimat zbliżających się świąt, a to wszystko dzięki grupie Baroqe in Blue.

źródło: materiały organizatora

 

Zespół składa się z muzyków związanych ze szkołą muzyczną w Siegburgu. Stylistycznie zespół ten ulokowany jest pomiędzy jazzem, muzyką klasyczną i Rock’n Rollem. W trakcie swoich koncertów instrumentalnych sięga zarówno po dzieła francuskiego kompozytora Claude’a Bollinga, jak i twórcy Deep Purple Jona Lorda. Z własnymi aranżacjami znanych, ale też tych zapomnianych kolęd zespół zabierze Państwa w pełną zadumy, swingującą, ale też rockową podróż w świat świątecznych melodii. Poczujcie magię świąt Bożego Narodzenia zapomnając na chwilę o przedświątecznym zgiełku i pośpiechu.

Współorganizatorzy koncertu: Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. W. Lutosławskiego w Bolesławcu oraz Szkoła Muzyczna II stopnia w Bolesławcu.

 

Koncert zespołu Baroque in Blue
7 grudnia, godz. 18.00
Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” w Bolesławcu
Wstęp na koncert jest bezpłatny.  Zaproszenia do odbioru w kasie kina Forum.

 

[źródło: BOK Bolesławiec]