"Róża wiatrów" - spektakl intermedialny dla dzieci

2018-09-15  10:32

Fundacja Sound Factory pragnie zaprosić na intermedialny spektakl pt. Róża wiatrów, którego współtwórcami będą sami widzowie. Będą mogli także poznać instrumenty muzyczne, oraz dowiedzieć się wielu ciekawych informacji nt. bezpieczeństwa na morzu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 26-28 września br w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu. Wstęp jest bezpłatny! 

źródło: materiały organizatora

 

Róża wiatrów opowiada o wyprawie dalekomorskiej. W trakcie przebiegu wydarzenia dzieci wsiadają na żaglowiec gdzie wraz z animatorkami przygotują się na wyprawę. Oprócz morskich przygód dzieci dowiedzą się wiele na temat zagadnień związanych z bezpieczeństwem, podróżowaniem po morzu, poznają postać historyczną Izydora Borowskiego oraz wezmą udział w kreatywnym współtworzeniu spektaklu poprzez uczestnictwo w zaplanowanych formach muzyczno–animacyjnych, takich jak: granie na instrumentach, śpiew czy ćwiczenie poczucia rytmu.

Przedstawienie opiera się przede wszystkim na doświadczeniu przeżycia zmysłowego, a przez to ukazanie otaczającego nas świata w oryginalny sposób. Historia morskiej wyprawy przedstawiana jest w oparciu o doznania sensoryczne, takie jak: doświadczanie różnych bodźców dotykowych, zapachowych, dźwiękowych czy świetlnych. Pozwoli to wziąć udział w wydarzeniu osobom, których odbiór rzeczywistości jest zaburzony, tak jak w przypadku dzieci z niepełnosprawnością wzroku lub umysłową.

Głównym muzycznym elementem przedstawienia będzie zapoznanie z puzonem, jego brzmieniem, budową, sposobem wydobycia dźwięku z instrumentu itp. Instrument zostanie zaprezentowany przez solistę, który w spektaklu wcieli się w rolę rozbitka.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Fundacji PZU.

 

Spektakl "Róża wiatrów"
26 - 28 września br.
Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu
Wstęp bezpłatny 

 

[źródło: Fundacja Sound Factory]