Indeks patriotyczny - konkurs foto

2018-09-04  10:34

Jeśli fotografia to Twoja pasja, a patriotyzm jest częścią Twojej duszy oraz chcesz nam przedstawić swój punkt widzenia, zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. Realizatorem jest Galeria Sztuki w Legnicy, w ramach projektu: “Odcienie bieli i czerwieni. Sztuka w poszukiwaniu tożsamości”. Twoim zadaniem jest stworzenie fotografii prezentującej przejawy współczesnego patriotyzmu. Konkurs ma charakter otwarty, zatem możesz zajmować się fotografią zarówno amatorsko jak i profesjonalnie.

źródło: materiały organizatora

 

Konkurs jest realizowany w ramach projektu o nazwie “Odcienie bieli i czerwieni. Sztuka w poszukiwaniu tożsamości”, którego przedmiotem jest historia, analiza i interpretacja takich pojęć jak tożsamość, patriotyzm, poczucie identyfikacji, i przynależności do grupy społecznej czy narodu na przykładzie najnowszych dziejów naszego kraju oraz własnego regionu. 
Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie fotografii prezentującej przejawy współczesnego patriotyzmu, sposoby jego praktykowania, wyrażania, demonstrowania, propagowania, utrwalania. Efektem projektu ma być wystawa ukazująca szerokie spektrum tematu, w różnorakich ujęciach, zarówno merytorycznych, jak też formalnych i technicznych. 

 

Konkurs przewiduje następujące nagrody pieniężne:

I miejsce - 1000 zł
II miejsce - 600 zł
III miejsce - 400 zł

 

Jeden uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 prace. 
Prace należy nadesłać do 16 września do siedziby Galerii Sztuki w Legnicy, Plac Katedralny 1, 59-220 Legnica.

 

Więcej informacji na stronie www

 

[źródło: Galeria Sztuki]