Stacja przesiadkowa Wrocław… i dalej…

2018-06-15  16:16

Wystawa, którą już od 20 czerwca będzie można obejrzeć w Centrum Historii Zajezdnia opowie o losach społeczności żydowskiej w powojennym Wrocławiu. 

źródło: materiały organizatora

Wystawa podzielona jest na dwie dwie części – pierwsza z nich porusza tematy związane z powojennym życiem społeczności żydowskiej: działalności instytucji żydowskich, szkolnictwa, życia religijnego, politycznego i kulturalnego. Druga natomiast przybliża odrodzenie życia tej społeczności w dzisiejszym Wrocławiu: odzyskanie i remont synagogi czy renesans kultury żydowskiej.

Klamrą spinająca wystawę stanowi przybliżenie powrotu dzieł Saravala do Wrocławia, które jest ważnym pomostem łączącym historię niemieckiego Breslau z polskim Wrocławiem.

Ekspozycja, która od 20 czerwca będzie dostępna dla zwiedzających bezpłatnie w Centrum Historii Zajezdnia zobaczymy unikalne fotografie ze zbiorów m.in. Katedry Judaistyki Uniwersytetu Wrocławskiego, Ossolineum, Żydowskiego Instytutu Historycznego, Fundacji Bente Kahan oraz Jerzego Kichlera. Dodatkowo wystawę wzbogacą relacje świadków historii pochodzące z archiwum Ośrodka „Pamięć i Przyszłość”.

Wystawa będzie dostępna do 29 lipca, wstęp wolny.

 

 

Wystawa "Stacja przesiadkowa Wrocław…"
20 czerwca - 29 lipca 
Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu
Wstęp wolny

 

[źródło: Centrum Historii Zajezdnia]