Premiera mobilnej gry miejskiej już w niedzielę

2018-06-13  11:48

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu we współpracy z Wroclaw [Wroclove] zaprasza do udziału w nowej, mobilnej grze miejskiej "Dziwoludy". Fabuła gry jest luźno oparta na książce wrocławskiego pisarza Krzysztofa Piskorskiego pod tytułem "Poczet dziwów miejskich". Premiera gry już w tę niedzielę, 17 czerwca, o godzinie 15.00. 

źródło: materiały organizatora


O czym jest gra? 
Wrocław zamieszkują Dziwoludy. Najczęściej, z małymi wyjątkami, są niegroźne. Coś się jednak stało. Zniknął ich przywódca, a same Dziwoludy wymykają się spod kontroli i zaczynają utrudniać życie mieszkańcom. Jan Miciński, który do tej pory pilnował ich, by się nie rozbrykały, jest zajęty sprawami osobistymi i na gwałt szuka pomocnika, który uspokoi Dziwoludy i odnajdzie ich Bossa. To właśnie będzie zadaniem gracza, który wędrując ulicami miasta i spotykając kolejne Dziwoludy, pozna m.in. wrocławskie legendy. 

Dla osób, które ukończą grę z największą liczbą punktów przewidziane są nagrody książkowe i bardzo atrakcyjne niespodzianki m.in. od sponsorów, takich jak Wydawnictwo Literackie i Virtualo. Aby wziąć udział w grze, niezbędny jest telefon z system Android lub IOS i dostępem do Internetu lub tablet z dostępem do Internetu oraz bezpłatna aplikacja ActionTrack. 

Gra odbędzie się w ramach Święta Wrocławia.


Mobilna gra miejska "Dziwoludy"
17 czerwca, godz. 15.00
teren przed Mediateką we Wrocławiu, pl. Teatralny 5

[źródło: Mediateka]