Klinika Lalek z jubileuszem!

2018-06-12  11:16

Teatr Klinika Lalek ma 30 lat! Z tej okazji, w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu zostanie przygotowana specjalna wystawa zbiorów scenograficznych Teatru. Będzie to wyjątkowa okazja, aby spojrzeć w głąb bogatej i ciekawej historii  teatru wędrownego lalki, figury, formy i metafory. Oprócz samej wystawy, na widzów czekają także dwa spektakle, które będą się odbywały w przestrzeni miejskiej. Start już 23 czerwca, w sobotę. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

źródło: materiały organizatora


Wrocławska prezentacja będzie pozwalała przyjrzeć się teatralnym dziełom sztuki z bliska. Podczas wystawy widzowie zobaczą ogromne lalki teatralne, metaforyczne maski, machiny, instalacje, elementy kostiumów i inne osobliwe elementy scenograficzne, odkryjemy konstrukcje lalek i techniki w jakich zostały wykonane, wskażemy ulubione tworzywa, a przy okazji przybliżymy historie uduchowionych spektakli, które powstały w artystycznym Wolimierzu.

Jubileuszowej wystawie będą towarzyszyły dwa wydarzenia-  będzie to spektakl plenerowy pt. "Poemat o słońcu i księżycu", czyli flagowy spektakl Teatru Klinika Lalek oraz Cyrk bez przemocy- inaczej cyrk bez udziału zwierząt, cyrk nadmarionet animowanych przez człowieka – ekologiczne, lalkowe widowisko z pełnym poszanowaniem środowiska.

 

30 lat Kliniki Lalek
23 czerwca (sobota)
Wrocław
Wstęp wolny


[źródło: CK Agora]

Powiązane wydarzenia

KLINIKA LALEK MA 30 LAT – wystawa