Dni Sycowa 2018 za nami!

2018-05-28  20:15

Kolejna edycja Dni Sycowa 2018 przeszła do historii. Syców mógł cieszyć się wyjątkowymi wydarzeniami artystycznymi i sportowymi. W dniach 19 i 20 maja na stadionie miejskim nie zabrakło artystów z najwyższej ogólnopolskiej półki! Okazję do zabawy w tym miejscu mieli wszyscy wielbiciele wydarzeń plenerowych. Nie zabrakło dobrze przygotowanej gastronomi, która zadbała o kubki smakowe nawet tych najbardziej wybrednych. Miłośnicy zabaw wesołego miasteczka mieli okazję skorzystać z licznych atrakcji, w tym z najwyższej wieży, z której doskonale rozpościerał się widok na piękny Syców i okolicę. O animacje dla dzieci zadbali sycowscy harcerze. Sponsorem strategicznym Dni Sycowa był Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Honorowy Patronat Medialny objęła Ambra PRODUCTIONS, Gazeta Sycowska i portal sycow.naszemiasto.pl, DOKiS.

Dni Sycowa z lotu ptaka

 

Dni Sycowa stają się okazją do reklamowania własnych dokonań i wartości artystycznych. Nie inaczej było  w tym roku. Na dużej scenie zlokalizowanej na stadionie miejskim zaprezentowali się wszyscy chętni.  W sobotę od godziny 15:00 na scenie pojawili się najmłodsi sycowianie z publicznych przedszkoli nr 1, 2 i 3 oraz Niepublicznego Przedszkola Sióstr Urszulanek. Tego dnia z bogatym programem taneczno – wokalnym  zaprezentowali się uczniowie z trzech sycowskich szkół podstawowych.  Następnie sceną zawładnęli podopieczni Domu Kultury w Sycowie. Dla zebranej publiczności tanecznie pokazały się grupy dzieci w wieku od 6 do 14 lat:  ISKIERKI , KOLIBERKI, FLASH, MENTALI NORMAL prowadzone przez Małgorzatę Bednarską. Godzinny taneczny blok spotkał się ze sporym uznaniem ludzi będących w tym czasie na stadionie miejskim. Wokalnie wystąpiły dziewczynki z grupy wokalnej ASSOL, nie zabrakło śpiewu: Aleksandry Ulkowskiej, Kingi Mielcarek, Aleksandry Kraski, Julianny Wójcik. Dziewczyny udowodniły, że śpiewanie mają we krewi! Kolejnym sycowskim akcentem był pierwszy plenerowy koncert zespołu THE EVENT BAND. Zespół składający się z wykształconych muzyków tworzących swoją grę z pasją w niepowtarzalnym klimacie zagrali chwytliwe przeboje i standardy muzyki rozrywkowej i tanecznej. Dodatkowo obecni usłyszeli o wielkiej radości Przemka Mazurkiewicza, który kilka dni wcześniej został ojcem! Finałowo tego dnia na dużej scenie pojawił się zespół IRA, jeden z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów. Grupa pochodząca z Radomia zagrała swoje najbardziej znane i lubiane przez publiczność przeboje. Każdy, kto pojawił się na tym koncercie wie, jak magiczną i gorąca atmosferę mają ich występy. Tego wieczoru padł rekord publiczności zlokalizowanej na stadionie miejskim.  Zwieńczeniem pierwszego dnia Sycowa był koncert disco polo grupy After Party oraz zabawa taneczna z DJ.

Niedzielne popołudnie z Dniem Sycowa rozpoczęło się od godziny 15:00. Dla tych, którzy od samego początku byli na stadionie miejskim przygotowywano program artystyczny Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach z filią w Sycowie. Na scenie pojawił się Krzysztof Mrozek i Romuald Górka, którzy zaprezentowali swoje wersje przebojów Krzysztofa Krawczyka i Lady Pank. Poszło im ŚPIEWAJĄCO!

Następnie z programem tanecznym i wokalnym na scenie pojawili się uczniowie ze szkół w Działoszy, Drołtowicach i Stradomi Wierzchniej. Niedzielne spotkanie na stadionie miejskim wzorem minionych lat było okazją do promocji lokalnej twórczości ludowej. Na scenie pojawili się Zawadiacy oraz Sycowiacy. Licznie zebrana publiczność pod sceną oraz ukryta pod parasolkami długo brawami nagradzała artystów.

Kolejnym artystą, który pojawił się na sycowskiej scenie była Zagi, wokalistka, instrumentalistka, autorka muzyki i tekstów. Jej piosenki śpiewane w Sycowie opowiadały historie z życia artystki. Brawa publiczności udowodniły, że te historie podobały się zebranym. Gwiazdą niedzieli był Kamil Bednarek z zespołem. Ten artysta jest jednym z najpopularniejszych młodych polskich muzyków. Jego profil na Facebooku "lubi" ponad milion osób. Jest też jednym z najbardziej utalentowanych: jako pierwszy Polak dotarł do finału nagród muzycznych MTV Music Awards w Europie Środkowej (2013). Młody wokalista znany jest ze swojej charyzmy pokazał w Sycowie, że jest światowej klasy wokalistą! Jego koncerty to zwykle okazja, by naładować akumulatory pozytywną energią. Nie inaczej było właśnie w Sycowie!

W niedzielę odbył się również finał loterii „Sycowianie dla kultury”, w którym do zdobycia był m. in. samochód z pełnym bakiem na weekend od salonu samochodowego Nawrot z Długołęki, telefon komórkowy ufundowany przez sklep TORPED  Łukasza  Schönfeldera oraz wiertarko – wkrętarka zasponsorowana przez firmę DAGLAR- meble na wymiar  Tomasza Trzeciaka Zawada.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wsparli działania związane z Dniami Sycowa 2018. Serdecznie dziękujemy Ochotniczym Strażom Pożarnym z gminy Syców Za relację fotograficzną i filmową serdecznie dziękujemy Łukaszowi Krogulewskiemu AMBRA PRODUCTIONS, red. Dawidowi Samulskiemu i Gazecie Sycowskiej, redakcji portalu dokis.pl

Serdecznie dziękujemy wszystkim partnerom i sponsorom, którzy przyczynili się, że Dni Sycowa okazały się udanym przedsięwzięciem. Wspierali nas: MOSiR Syców, UKS Jedynka, Pogoń Syców, Publiczne Przedszkole nr 2 Misia Uszatka, Wszystkie placówki oświatowe i artystyczne działające w Sycowie, Warsztat Terapii Zajęciowej Syców,  SGK, sycowskim harcerzom.

Dziękujemy naszemu strategicznemu sponsorowi, którym był Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz System S. A.

GAZ-SYSTEM

 

Dziękujemy kolejnym kluczowym sponsorom: Agro – Efekt, Bank Spółdzielczy w Namysłowie, edial, salon samochodowy Nawrot Długołęka, Nowo Otwarte Biuro Ubezpieczeniowe Artur Morawski przy ul. Mickiewicza 21  w Sycowie, DAGLAR –MEBLE NA WYMIAR Tomasz Trzeciak Zawada, Opak Team, TORPED  Łukasz  Schönfelder.

Dziękujemy sponsorom loterii fantowej „SYCOWIANIE DLA KULTURY”

Powiązane wydarzenia

Dni Sycowa 2018