Sztuka bez banicji – finisaż „Art. Out. Nadodrze”

2018-05-16  13:35

W sobotę, 19 maja, w CRZ Krzywy Komin będzie można oglądać prace niezwykłych artystów outsiderów wyrażających swoje uczucia, emocje, opowiadających swoją historię w sposób niezwykle twórczy i zachwycający. Dzieła składające się na wystawę to zbiór nieoczywistych prac o różnorodnej tematyce i formie. Finisaż wystawy o godzinie 17.00. Wstęp wolny!

źródło: materiały organizatora

 

Wyjątkowość wystawy „Art. Out. Nadodrze”, stanowią dzieła których nie mamy okazji podziwiać na co dzień w muzeach czy galeriach. Składają się na nią pracę nieprofesjonalnych artystów zrzeszonych wokół organizacji działających na terenie wrocławskiego Nadodrza. Autorzy dzieł to osoby zagrożone wykluczeniem społecznym oraz mieszkańcy osiedla uczęszczający na zajęcia rozwijające i kształtujące kreatywność. Wystawa wyraźnie obrazuje to jak społeczność skazana przez wielu na niepowodzenie może nas pozytywnie zaskoczyć. Artyści wykorzystują materiały pochodzące z recyklingu: drzwi, futryny ram okiennych, elementy dachu i wiele innych nieoczywistych materiałów. Nie da się w kilku słowach opisać jakie emocje wzbudzają stworzone przez nich niezwykłe stoły – ogrody, symboliczne mandale na plastrach drewna, oryginalna ceramika czy osobliwe malarstwo.

Tę wystawę trzeba zobaczyć na własne oczy. Z pewnością gdyby nie zostało wspomniane, że dzieła powstały spod rąk tej grupy ludzi większość zostałaby odebrana jak dzieła wielkich artystów z całego świata. Wystawa powstała w wyniku współpracy z Miserart – strefa kreatywna w labiryncie wykluczenia, Młodzieżowym Ośrodkiem Profilaktyki, Leczenia i Terapii Uzależnień dla Młodzieży MONAR oraz Ośrodkiem Kulturalnej Animacji Podwórkowej OKAP.


Finisaż „Art. Out. Nadodrze”
19 maja, godz. 17.00
Centrum Rozwoju Zawodowego "Krzywy Komin" we Wrocławiu
Wstęp wolny


[źródło: Krzywy Komin]