Jimek na Brave Festival!

2018-05-14  13:46

Znamy kolejnego artystę, który wystąpi na tegorocznej edycji Brave Festival. Będzie to polski kompozytor i producent muzyczny Radzimir Dębski (JIMEK), który zaprezentuje publiczności we Wrocławiu swoją symfoniczną „Historię Hip-Hopu”. Muzyk wystąpi z kenijskimi dziećmi z orkiestry Ghetto Classics, dla której będzie to pierwszy występ na starym kontynencie.

źródło: materiały organizatora


JIMEK to pseudonim artystyczny Radzimira Dębskiego, polskiego producenta muzycznego, kompozytora, który znany jest z łamania konwenansów i unikania utartych schematów. Popularność przyniosło mu zorkiestrowanie znanych fragmentów muzyki hip-hop na orkiestrę symfoniczną, w utworze o nazwie „Hip-Hop History Orchestrated by JIMEK”. Bilety na koncerty z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach wyprzedawały się w kilka minut po otwarciu sprzedaży. Nietypowa kompozycja została doceniona przez słuchaczy z całego świata. Słowa pochwały wyrazili m.in. muzycy zawarci w samej historii - Wu-Tang Clan, Mobb Deep, M.O.P, Nicki Minaj, a nawet amerykański aktor Ashton Kutcher.

Brave Festival jest międzynarodowym wydarzeniem odbywającym we Wrocławiu już od 2005 roku, którego celem jest prezentowanie kultur i tradycji z całego świata, które pomimo swego unikatowego charakteru i wysokiej wartości artystycznej, wciąż pozostają nieznane szerokiej publiczności. W poprzednich latach na festiwalu prezentowali się artyści z takich krajów jak Togo, Brazylia, RPA, Iran czy Indie. Brave Festival jest wydarzeniem o charakterze charytatywnym, a cały dochód pozyskany ze sprzedaży biletów przekazywany jest organizacji ROKPA International finansującej przedsięwzięcia o charakterze kulturalnym, społecznym i edukacyjnym skierowane do dzieci i młodzieży z różnych krajów świata. Festiwal jest dofinansowany ze środków pochodzących z środków Gminy Wrocław oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

[źródło: Brave Festival]