Studencka premiera "Cafe Panique" w Pantomimie

2018-03-12  14:04

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza licealistów oraz studentów na premierę spektaklu "Cafe Panique" w reżyserii Joanny Gerigk. Spektakl miał swoją premierę 9 lutego. Powstał z inspiracji zbiorami opowiadań francuskiego surrealisty Rolanda Topora pt.: "Najpiękniejsza para piersi na świecie" oraz "Cztery róże dla Lucienne". Głównym motywem spinającym oś fabularną przedstawienia jest samotność i sposoby radzenia sobie z nią. Spektakl odbędzie się 23 marca, o godzinie 19.00 (Scena na Świebodzkim).

źródło: materiały organizatora

Scenariusz „Café Panique” powstał na podstawie dwóch zbiorów opowiadań francuskiego surrealisty Rolanda Topora: „Najpiękniejsza para piersi na świecie” i „Cztery róże dla Lucienne”. Przedstawienie Joanny Gerigk opowiada o ludzkich dziwactwach i sposobach radzenia sobie z nimi. Absurdalność sytuacji i groteskowość bohaterów buduje tak samo dowcipny, jak i straszny obraz naszej rzeczywistości. Muzykę do „Café Panique” skomponował Sebastian Ładyżyński, scenografię przygotował Michał Dracz, a na scenie wystąpi zespół Pantomimy w składzie: Agnieszka Dziewa, Paulina Jóźwin, Anna Nabiałkowska, Monika Rostecka, Artur Borkowski, Jan Kochanowski, Mateusz Kowalski, Mariusz Sikorski, Krzysztof Szczepańczyk i Zbigniew Szymczyk.

Po przedstawieniu odbędzie się moderowana rozmowa z twórcami i zespołem Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Spotkanie adresowane jest do studentów, młodzieży licealnej i wszystkich tych osób, które chcą wziąć udział w dyskusji wokół premiery.

 

"Cafe Panique"
23 marca (piątek), godz. 19.00
Wrocławski Teatr Pantomimy, Scena na Świebodzkim
Wstęp: 15 zł


[źródło: Pantomima]