Bilety na Wratislavia Cantans już w sprzedaży!

2018-03-08  14:53

Od wczoraj ruszyła przedsprzedaż biletów na 53. edycję Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans im. Andrzeja Markowskiego. Sprzedaż potrwa do 31 maja. Bilety na festiwalowe koncerty dostępne są w kasach biletowych NFM (plac Wolności 1) oraz online.

źródło: materiały organizatora


Tegoroczna edycja zatytułowana Wyzwolenie zbiega się z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego w programie znalazły się dzieła wielkich polskich kompozytorów. Repertuar odwołuje się do refleksji na temat wolności rozumiane także jako rozstrzygnięcie konfliktów wewnętrznych, swoboda sumienia, niezależność od ram doczesności. Przede wszystkim jednak program Wratislavii Cantans to zaproszenie do świętowania wspaniałej muzyki w mistrzowskim wykonaniu.

Program festiwalu przywołuje dramatyczne wydarzenia z historii, z których każde w jakimś stopniu jest związane z dążeniem do wolności – państw, grup społecznych, jednostek. Program jest zaproszeniem do zastanowienia się nad tematem niezależności, samostanowienia – czy naprawdę chcemy być wolni? Od czego pragnijmy się wyzwolić? Ile wysiłku jesteśmy w stanie włożyć w wywalczenie niezależności? Niech do refleksji natchnie nas muzyka będąca zawsze przestrzenią wolności.


[źródło: NFM]