Zostań menedżerem Pracowni Komuny Paryskiej 45

2018-02-10  12:11

Rozpoczęły się poszukiwania nowego menedżera Pracowni Komuny Paryskiej 45 – kulturalnej przestrzeni dla aktywności mieszkańców Przedmieścia Oławskiego. Nabór skierowany jest do osób i podmiotów, które opracują i wdrożą pomysły na działalność Pracowni w 2018 roku. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do 10 lutego.

źródło: materiały organizatora

 

Pracownia Komuny Paryskiej 45 jest przestrzenią dla działań artystycznych oraz wymiany doświadczeń pomiędzy lokalną społecznością a zaproszonymi artystami i animatorami. Podejmowane tu działania kulturalne mają na celu przede wszystkim integrację lokalnej społeczności, a w dłuższej perspektywie rewitalizację i zmianę oblicza całego Przedmieścia Oławskiego. Pracownia jest otwarta dla mieszkańców w każdym wieku – dotychczas prowadzono tu zarówno zajęcia artystyczne dla najmłodszych, jak i programy aktywizacyjne dla seniorów, czy też wystawy, koncerty, pokazy filmowe i spotkania informacyjne dla wszystkich mieszkańców osiedla.

Kulturalna aktywność na Przedmieściu

Celem działalności Pracowni jest bezpłatne upowszechnianie i przyciąganie mieszkańców do uczestnictwa w kulturze, a także organizacja wydarzeń kulturalnych i animacyjno-społecznych. – Czekamy na zgłoszenia pomysłów, które zaangażują mieszkańców i wykorzystają potencjał Przedmieścia Oławskiego i wrocławian. Poszukujemy menedżerów z programem na działania w Pracowni od marca do grudnia 2018 roku – mówi Bartosz Zubik, koordynator konkursu. Dzięki otwartej formule w konkursie mogą wziąć udział zarówno mieszkańcy Przedmieścia Oławskiego i innych części Wrocławia, jak i organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne, czy też podmioty gospodarcze. Zwycięzcy na realizację swojego programu otrzymają wsparcie finansowe w wysokości 35 tysięcy złotych brutto, do ich dyspozycji oddane zostanie wyposażenie techniczne Pracowni, zostaną także zwolnieni z opłat za czynsz i media.

Poszukiwania nowego managera Pracowni potrwają do 10 lutego. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 20 lutego 2018 roku.

 

W razie pytań, prosimy o kontakt:

Kajetan Buturlak, +48 506 130 768, kajetan.buturlak@wroclaw2016.pl

Kuba Żary, +48 502 824 381, jakub.zary@wroclaw2016.pl

 

 

[źródło: Strefa kultury]