Nowe miejsce na kulturalnej mapie Wrocławia

2018-01-17  11:09

W niezależnym ośrodku kultury HART Hostel & Art, na wrocławskim Nadodrzu, rozpoczyna swoją działalność Teatr Małego Widza, który realizuje spektakle dla dzieci od 1. roku życia. Na otwarcie teatru przygotowane zostało zielone i naturalne foyer, gdzie dzieci wraz z rodzicami będą mogły twórczo i aktywnie spędzić czas. Wypełnione naturalnym drewnem, szyszkami, korą, patykami, pieńkami, ścieżkami sensorycznymi - będzie zachęcało do dotykania, zabawy i eksplorowania bosymi stopami. Otwarciu Teatru będą towarzyszyły pokazy spektaklu pt. "Rozplatanie tęczy": 10 lutego o godz. 10.00 i 16.00 oraz 11 lutego o godz. 10.00 i 12.00.

źródło: materiały organizatora


Spektakle Teatru Małego Widza odwołują się do głębokiej dziecięcej wrażliwości, angażują wiele zmysłów i są bardzo sensoryczne. Tutaj słowo mówione schodzi na dalszy plan, komunikujemy się z pomocą obrazów, muzyki, światła, rytmu, tańca, ruchu, nastroju, gestów i mimiki.
Na otwarcie teatru przygotowane zostało zielone i naturalne foyer, gdzie dzieci wraz z rodzicami będą mogły twórczo i aktywnie spędzić czas. Wypełnione naturalnym drewnem, szyszkami, korą, patykami, pieńkami, ścieżkami sensorycznymi - będzie zachęcało do dotykania, zabawy i eksplorowania bosymi stopami.

To teatr niezwykle kameralny - tylko 40 miejsc na widowni - teatr niemalże na wyciągnięcie ręki, bez wielkich dekoracji, bez dosłowności i moralizatorstwa, skupiony na rozmowie z dziećmi, oparty na zaufaniu do ich wyobraźni.

Tu nigdy nie gasną światła, tu mali widzowie mogą gadać, gaworzyć, wiercić się i kręcić. To teatr bezpieczny, w którym nic nie dzieje się nagle, nie ma potworów i stworów wyskakujących z nienacka. Akcja nie toczy się wartko, a sama fabuła jest raczej pretekstem, zaproszeniem do zabawy, niż wielowątkową historią. Teatr dla maluchów, to teatr dostosowany do ich percepcji, do ich sposobu oglądania świata, to teatr koloru, dźwięku, zapachu i dotyku. To teatr, w którym mały widz nie musi zadzierać głowy, bo wszystko dzieje się w „żabiej perspektywie”.


Wielkie otwarcie filii Teatru Małego Widza
10 - 11 luty
HART Hostel & Art, ul. Rydygiera 25a we Wrocławiu
Wstęp: 40 zł


[źródło: Teatr Małego Widza]