Wystawa stała w nowej odsłonie

2018-01-12  11:52

Już za trzy dni, 15 stycznia o godzinie 12.00, Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu zaprezentuje Państwu nową odsłonę wystawy stałej. Niezwykła aranżacja, nieprezentowane wcześniej eksponaty i pełna wrażeń podróż w czasie do lat trzydziestych i pięćdziesiątych XX wieku. Wszystko po to, by na nowo poczuć Ducha Historii Poczty Polskiej.

źródło: materiały organizatora


Jeden z największych zbiorów znaczków pocztowych polskich i zagranicznych. Ponad 70 tysięcy eksponatów historycznych i teletechnicznych o charakterze użytkowym i artystycznym. Niezwykle burzliwa historia placówki od jej powstaniu w roku 1921, aż do czasów współczesnych, czynią Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu miejscem wyjątkowym na kulturowej mapie Polski.  

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, mieszczące się w budynku dawnego Urzędu Czeków Pocztowych przy ul. Krasińskiego 1. to miejsce wyjątkowe. Jedyne takie muzeum w Polsce, zajmujące się obszernym zagadnieniem historii Poczty Polskiej, prezentując jednocześnie najważniejsze eksponaty związane z historią telekomunikacji.

 


Poczuj Ducha Historii
15 stycznia, godz. 12.00
Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu
Wstęp: bilet normalny 10 zł, ulgowy 8 zł


[źródło: MPiT]

Pierwszy raz od 20 lat, w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, zmieniła się wystawa stała. Otwarcie połączono z wernisażem wystawy czasowej - 500 lat Reformacji.