"Karkonosze kolorowe" - nowa wystawa czasowa w MSiT w Karpaczu

2017-07-03  10:18

Muzeum Sportu i Turystyki  Karpaczu zaprasza na wystawę fotografii Zygmunta Trylańskiego cenionego fotografika ze Szklarskiej Poręby. Będzie ona eksponowana przez cały okres tegorocznych wakacji. 

Karkonosze kolorowe, fot. Z. Trylański

 

Wystawę tworzy kolekcja z niezwykle wysublimowanych w swej stylistyce fotografii, zbliżonych do malarstwa, pięknych krajobrazów z ukochanych Karkonoszy. Powstawała ona przez kilka lat, gdyż autor decydował się na naciśnięcie spustu migawki wyłącznie wtedy, gdy znalazł się w uprzednio zaplanowanym miejscu, w momencie odpowiadającego mu, najczęściej wczesno-porannego światła, tworzącego wyczekiwany nastrój. Z fotografii  pozbawionych choćby nuty przypadku, powstała wspaniała opowieść o majestatycznej przyrodzie Karkonoszy ożywianej subtelnymi muśnięciami światła. Nie mogło być inaczej, gdyż jej autor fotografuje od ponad pięćdziesięciu lat. W każdym kadrze widzi się oko doświadczonego mistrza, malującego porannymi promieniami i zwiewną mgłą. Fotogramy urzekają wyjątkowym pięknem tworzonym przez naturę.

O autorze:

Zygmunt Trylański – znany i ceniony fotografik ze Szklarskiej Poręby. Fotografuje od ponad pół wieku, autor i współautor niezliczonej Ilości wystaw fotograficznych w kraju i za granicą.  W latach 1976-1981 uczestniczył w blisko 120 międzynarodowych Salonach Fotografii pod patronatem FlAP {Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej), zdobywając liczne nagrody, wśród nich najważniejsza - Grand Prix „Wenus 77“.  Od roku 1972 jest członkiem Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. W latach 1975-1980 działał w grupach twórczych: „Sekto”,  „A-74”,  „Gama 74”. Obecnie jest, członkiem wielu twórczych organizacji i stowarzyszeń m. in. „Nowy Młyn”, „Jeleniogórska Strefa Fotografii", „ Fotoklub RP" i „Związek Polskich Fotografów Przyrody”.  

Wystawa KARKONOSZE KOLOROWE
27 czerwca – 31 sierpnia
Muzeum Sportu i Turystyki
ul. M. Kopernika 2
Wstęp: bilety ulgowe 6 zł, normalne 8 zł

 

[źródło: Muzeum Sportu i Turystyki]