Znamy nominacje do Nagrody DOBRE STRONY 2017!

2017-05-20  08:42

Wydawnictwa Babaryba, Format, Nasza Księgarnia i Tako powalczą o Wrocławską Nagrodę DOBRE STRONY, która przyznawana jest co roku podczas Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży. Nagrodę funduje Prezydent Wrocławia. W tym roku po raz pierwszy Jury wyłoni laureatów w dwóch osobnych kategoriach; w ten sposób czytelnicy poznają najlepszą książkę dla najmłodszych oraz dla nastolatków, a dwa zwycięskie Wydawnictwa otrzymają po dwadzieścia tysięcy złotych.

Nominacje Dobre Strony 2017, fot. Andrzej Silnica

 

Ogólnopolski konkurs dla Wydawców na Najlepszą Książkę dla dzieci lub młodzieży jest stałym elementem towarzyszącym wrocławskim Targom Książki DOBRE STRONY. Nagroda promująca najbardziej wartościowe pozycje przyznawana jest corocznie za najlepszą, wydaną po raz pierwszy w Polsce książkę dla dzieci oraz dla młodzieży w wieku gimnazjalnym. To prestiżowe wyróżnienie trafia do Wydawcy, którego książka zostanie uznana przez jurorów za doskonałą pod względem literackim, plastycznym, merytorycznym i edytorskim.

Jury w składzie: Anita Wincencjusz-Patyna (przewodnicząca), Katarzyna Kujawa, Katarzyna Stoparczyk, Jakub Krofta, Piotr Młodożeniec nominowało w każdej z kategorii po cztery pozycje. Oto one:

Książki dla dzieci:

  • CZAS CZARODZIEJ – Madalena Matoso & Isabel Minhos Martins, Wydawnictwo Babaryba
  • SERIA KSIĄŻKI JUTRA – Equipo Plantel, Mikel Casal, Marta Pina, Joan Negrescolor, Luci Gutiérrez, Wydawnictwo TAKO
  • PRZED I PO – koncepcja: Matthias Aregu, ilustracje: Anne-Margot Ramstein, Wydawnictwo FORMAT
  • CZERWONY KAPTUREK – Gabriela Mistral, ilustracje: Paloma Valdivia, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Książki dla młodzieży:

  • ROBINSON CRUSOE – opowieść obrazkowa na podstawie dzieła Daniela Defoe, Ajubel, Wydawnictwo Tako
  • DOM NIE Z TEJ ZIEMI – Małgorzata Strękowska-Zaremba, Wydawnictwo Nasza Księgarnia
  •  CZARNE JEZIORA – Dorota Suwalska, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

·         BRUNO. CHŁOPIEC, KTÓRY NAUCZYŁ SIĘ LATAĆ – Nadia Terranova, ilustracje: Ofra Amit, Wydawnictwo FORMAT

Laureata Nagrody DOBRE STRONY 2017 poznamy 26 maja o godz. 19:00 w klubie Proza podczas uroczystej gali towarzyszącej 8. Targom Książki dla Dzieci
i Młodzieży DOBRE STRONY.

W tym roku Targi DOBRE STRONY zaplanowane są na  weekend poprzedzający Dzień Dziecka (potrwają od 26 do 28 maja) i zajmą dwie uliczki biegnące przez środek wrocławskiego Rynku – Przejście Garncarskie i Przejście Żelaźnicze.

Targom towarzyszy program bogaty w ciekawe warsztaty dla młodych fanów literatury oraz liczne atrakcje: spektakle, spotkania, gry i zabawy oraz konkursy. Organizatorem 8. Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży jest Wrocławski Dom Literatury. Wstęp na Targi oraz uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach będą bezpłatne.

Więcej informacji na: www.domliteratury.wroc.pl

[źródło: Wrocławski Dom Literatury]