Wielkie odliczanie do XXI edycji Tattoo Konwent

2017-05-19  12:14

Już w najbliższy weekend, 20-21 maja we Wrocławiu odbędzie się kolejna odsłona Tattoo Konwent – festiwalu tatuażu i muzyki. Uczestnicy wydarzenia zobaczą  w akcji ponad 150 tatuatorów, których prace oceniane będą w 10 kategoriach konkursowych. Na scenie pokazowej pojawią się tancerki z Sabayon – specjalizujące się w burlesce, połykacz mieczy Krystian Minda, a także grupa barmańska pod przewodnictwem vice mistrza Polski Jakuba Górzewskiego. Dla publiczności tej edycji wydarzenia zagra 8 zespołów i 6 djów. Jedną z atrakcji konwencji będzie również nocne afterparty na dachu. 

fot. Ewa Maruszak

 

W najbliższą sobotę już od godziny 12:30 Zaklęte Rewiry we Wrocławiu wypełniać będą się fanami tatuażu z całej Polski, a to za sprawą VI wrocławskiej, a XXI ogólnopolskiej edycji festiwalu Tattoo Konwent. Tradycyjnie główną atrakcją imprezy będzie strefa wystawiennicza, wypełniona uzdolnionymi tatuatorami. To miejsce gdzie odwiedzający poznają tajniki sztuki tatuowania i najnowsze trendy, znajdą inspirację, a może nawet artystę idealnego. Wśród obecnych na wydarzeniu wystawców wymienić można między innymi: Zajawa Tattoo (Gdańsk, Kraków, Wrocław), JuniorINK (Warszawa), INK-ognito Tattoo (Rybik), Lucky Tattoo (Tychy), Voice of INK (Wrocław), Born Too Late (Warszawa), Patryka Hiltona (Bydgoszcz) i wielu innych. Prace tatuażystów oceni profesjonalne Jury. Uczestnicy konwencji również spróbują własnych sił w roli tatuatora. W boksie BananaINK czekać będzie na nich profesjonalny sprzęt i gotowe do wytatuowania banany. W czasie konwencji odbędzie się również finał akcji „Dziarki w ciemno”. Mateusz Wojtak i Paweł Reduch wytatuują 6 śmiałków, którzy dowiedzą się co artyści utrwalili na ich ciele dopiero po zakończeniu sesji z artystą.

Na Tattoo Konwent nie może zabraknąć dodatkowych atrakcji. Konwentową publiczność uwodzić będą tancerki Sabayon, które zaprezentują swoje wdzięki podczas pokazu burleski. Bardziej ekstremalnych rozrywek  dostarczy fakir Krystian Minda -  specjalista od połykania ognia i mieczy, znany między innymi z występów w talent show. Szalone triki barmańskie będzie można oglądać podczas występu specjalistów od sztuki flair.

Miłośnicy ciężkich brzmień powinni docenić tegoroczny line-up WTK. W godzinach popołudniowych zacznie działać konwentowa scena muzyczna, na której pojawią się hardcore’owcy z Castetu, Dead Man’s Chest i Nightclub Fire, punkowcy z Bulbulators, TZN Xenna, Messed up i Mooncheese oraz trash metalowy skład Lich King z USA. Konwencję odwiedzi również aż 6 djów. W strefie chill zagrają Macbeat, Ronin i PZG. KinkyOutsider, Musk i Bednarski swoją grą zagrzeją do zabawy najwytrwalszych fanów tatuażu, którzy zdecydują się wziąć udział w odbywającym się na dachu afterparty.

Na Tattoo Konwent będzie można nie tylko napić się kraftowego piwa czy obejrzeć oldschoolowe pojazdy, ale także spędzić czas z całą rodziną. Dla dzieci przygotowano strefę animacyjną, a każdy senior powyżej 60. roku życia, który postanowi odwiedzić konwencję nie będzie zobowiązany do uiszczania opłaty za wstęp. Festiwal potrwa do niedzieli, do godzin wieczornych

Sprzedaż tańszych biletów na najbliższą edycję największego cyklu festiwali tatuażu prowadzona jest do piątku, ale wejściówki będzie można zakupić również przed wejściem na teren festiwalu.

Ceny biletów w przedsprzedaży: 35 zł – jednodniowy ; 45 zł – dwudniowy ; 115 zł – karnet trzyosobowy ; 200 – wejściówka VIP

Ceny biletów przed wejściem na festiwal: 45 zł – jednodniowy; 60 zł – dwudniowy; 200 – wejściówka VIP.

Bilety, dokładny program i informacje znaleźć można na stronie: www.tattookonwent.pl

Tattoo Konwent
20-21 maja 2017 r.
Zaklęte Rewiry, Wrocław


[źródło: Tattoo Konwent]