Ferie 2014 w stolicy Dolnego Śląska

2014-02-16  13:00

Już w najbliższy poniedziałek rozpoczynają się dolnośląskie ferie zimowe. Zobaczcie jakie atrakcje zaplanowały dla Was instytucje kultury z terenu Wrocławia!

Już jutro na Dolnym Śląsku rozpoczynają się ferie zimowe. Jakiś czas temu zaprezentowaliśmy Wam atrakcje przygotowane dla młodzieży szkolnej przez ośrodki kultury z terenu całego województwa. Dzisiaj natomiast, przedstawimy Wam propozycje wrocławskich instytucji kultury. Zobaczcie, co można robić w ferie w stolicy Dolnego Śląska!

Ośrodek Działań Twórczych Światowid w tym roku odbijał sobie ferie, organizując w weekend poprzedzający zimowe szaleństwo, warsztaty Grafiki Artystycznej. Wszystkim tym, którzy nie mieli okazji zrobić tego w ten weekend, a nadal mieliby ochotę wykazać się twórczo, Światowid oferuje Ferie z Pracownią Artystyczno-Edukacyjną. Centrum Kultury "Zamek" z kolei, zaprasza wszystkie dzieci do Zimowej Akademii im. prof. Kleksa, która zapewni im całodniową rozrywkę przez wszystkie dni ferii. Krzywy Komin natomiast stawia na rozwój kreatywnego myślenia, oferując najmłodszym Warsztaty Wyobraźni, podczas których stworzą oni własny spektakl teatralny. Muzeum Architektury we Wrocławiu proponuje ferie pod znakiem eko, a Muzeum Etnograficzne w swoim programie ferii przewiduje zajęcia dla dzieci zainteresowanych kulturą ludową. „Tajemnice dawnego Wrocławia”, „Opowieści Starego Ratusza inspirowane bajkami Ezopa”, a także „Od Samsona do Batmana. Krótka historia superbohaterów” to tylko kilka atrakcji przygotowanych dla młodzieży szkolnej przez Muzeum Miejskie we Wrocławiu. „Karnawał w starym stylu”, „Nie wszystko złoto co się świeci”, „Kolorowy świat ptaków” i „Od Szkoły Szlachcica do pejzaży Tatr” to z kolei wydarzenia przygotowane przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Na uwagę zasługuje także wyprawa na Islandię - wyspę lodu i ognia, organizowana przez Centrum Kultury Agora oraz warsztaty filmowe i dziennikarskie w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA. Centrum Sztuki WRO postawiło w tym roku na warsztaty Natura/Sztuka/Technologia, mające za zadanie przybliżenie młodzieży zagadnień technologii wykorzystywanej w tworzeniu sztuki. Warsztatowe realizacje będą współtworzyć także przestrzeń Zielonego Labiryntu. "Zwiedzanie z lekkim zawrotem głowy" to sposób Panoramy Racławickiej na zachęcenie młodzieży do pogłębienia wiedzy na temat bitwy racławickiej. 

 

Opracowała 
Roksana Obuchowska 
Redakcja DOKiS.PL 
https://www.traditionrolex.com/30